• Na vrchu stronki1
  • Na vrchu stronki 2
  • Na vrchu stronki3
  • Na vrchu stronki4
  • Na vrchu stronki5
  • na vrchu stranki 4,5

 

Vliv vlhkosti na hodnotu nemovitosti.

Voda z podloží navlhčuje sklepní zdi, a někdy také zdi nadzemní části stavby. Soli rozpuštěné ve vodě po odpaření vody krystalizují a vytvářejí výkvěty, které mohou způsobovat drolení omítek a zdiva. Po delší době to může být nebezpečné dokonce pro konstrukci stavby. Setkáváte se s tím? Vlhké stěny ve sklepě, nepříjemný zápach a plíseň na vašich věcech.

Vlhkost bez funkční protivlhkostní izolace se může zvednout až do výše šesti metrů. Tato skutečnost se týká vaší peněženky. Stavební látka trpí degradací a hodnota vašeho domu prudce klesá.

Mezi stěnou a zdí vzniká prázdný prostor a způsobuje opadávání omítky. Systematicky se snižuje účinnost tepelné izolace a rostou účty za topení. Často se stává, že po vysušení domu se náklady na topení snižují až na polovinu. Voda je jedním z nejnebezpečnějších ohrožení pro staré budovy. Vlhkost proniká hluboko do nezajištěného zdiva, snižuje pevnost stěn a způsobí, že trvanlivost omítek se sníží. Aby budova získala svoji původní stabilitu, je nutné její vysušení, a cihly po vyschnutí získají svoji původní pevnost. Oprava domu bez jeho vysušení nebude trvalá, protože omítky, barvy a tapety budou opadávat a na stěnách se objeví houba.

Často po zateplení starých domů polystyrénem jejich vlhkost prudce roste, jelikož nemají účinné protivlhkostní izolace a nová termoizolační vrstva nedovolí zdivu dýchat. Více se dočtete zde.